Avon Satış Lideri Nedir, Nasıl Olunur?

Avon’da temsilci olarak kazanacağınız miktar sınırlı iken satış lideri pozisyonu ile devam ettiğinizde kazancınızı arttırmak ile kalmayıp birbirinden güzel hediyeler de kazanacaksınız.


Yıl sonuna özel muhteşem hediyelerin yanı sıra, her kampanya ile birlikte de hediyeler kazanacaksınız. Sizler de satış lideri olmak istiyorsanız ve satış lideri olarak mevcut durumda yapmanız gereken hususları merak ediyorsanız; aradığınız tüm cevaplar yazımızın devamında.

Sizler de ek iş arıyorsanız, aklınızda ne yapabilirim düşüncesi varsa öncelikle temsilci olmakla bu yolda ilerlemeye başlayabilirsiniz.

1 Step 1
AVON Temsilci Başvuru Formu

ADINIZ

İLETİŞİM

ADRESİNİZ

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Avon Satış Lideri Nedir?

Peki nedir satış liderliği; doğrudan kazanç elde etmede ulaşmanız gereken bir basamak gibi ve her adımda daha çok kazanacağınız emin adımlarla yürüdüğünüz takdirde kazancınızla birlikte seviyenizin de yükseleceği bir sistemdir.

Başvuru aşamasından sonra satış lideri olarak devam edersiniz. Ancak bu aşamada bilmeniz gereken husus 3 kampanya içerisinde en az 5 aktif temsilci ile en az 2000 TL satışa ulaşmanız gerekir.. Böylece satış liderliği sürecinde adım adım ilerlemeye başlamış olacaksınız.

avon satis lideri

Nasıl Satış Lideri Olabilirim?

Avon satış lideri olmak için yapmanız gereken ise; temsilci numarası ve şifrenizle giriş yaparak online başvuru ile satış liderliği başvurusundan bulunabilirsiniz. Ya da BSS’ye (bölge satış sorumlusuna) satış lideri olmak istediğinizi belirterek de başvuru yapabilirsiniz. Size gelen mesajı SLEVET yazıp 3850 yolladığınızda liderlik için onay vermiş olursunuz ve Avon sitenize girdiğiniz zaman pozisyonunuzun değiştiğini göreceksiniz online kayıt yapabileceğiniz kayıt sayfası açılmış olur

Satış Lideri Seviyeleri Nedir?

Satış lideri oldunuz ancak kazancınızı arttırmak için ise seviyenizi yükseltmeniz gerekir. Girişimci, Yönetici, Direktör ve Koordinatör olarak gruplara ayrılır. Ve her grup kendi arasında 3 seviye olmak üzere toplamda 12 seviyeden oluşur.

Ayrı ayrı isimlerine bakacak olursak; satış liderliği; satış lideri, uzman, bronz; gümüş, altın, platin; direktör, kıdemli direktör, grup direktörü ve koordinatör, kıdemli koordinatör, grup koordinatöründen oluşmaktadır.

satış-lideri-komisyon-tablosu

Seviyelere bakmadan önce değerlendirmemiz gereken diğer bir husus ise; seviyenin artması ile birlikte değişen prim oranlarıdır. Örneğin satış lideri 1. nesil temsilcilerden %2 prim alırken, grup koordinatörü için bu oran %8 olmaktadır. Tabii ki seviye atlayabilmek için listede belirtilen aktif temsilci sayısı ve satış oranlarına ulaşmanız gerekir.

Avon Girişimci Seviyesi Nedir?

Satış liderliğine yeni adım attıysanız girişimci seviyesindesiniz ve ilk seviyeniz olarak satış liderliği pozisyonunu korumak için 5 aktif temsilci +2000TL sipariş tutarına ulaşmanız gerekiyor.

Uzman Satış Lideri;

Seviye atladınız ve uzman olarak devam ediyorsanız; 7 aktif temsilci ve liderin kendi satışı dahil 4000 TL ekip satışı olduğunda 250 TL satış destek ödülünden 225 TL seviye ödülünden toplam 425TL kazanılacaktır.

Bronz Lider

Girişimci seviyesinin üçüncü seviyesi bronz liderdir. 10 aktif temsilci ve liderin kendi satışı dahil 7500 TL ekip satışına ulaşıldığında % 3.5 komisyon ve seviye atlama ödülü olan 180 TL+ 250 TL seviye koruma ödülü Toplamında 430 TL kazanılacaktır.

Avon Yönetici Seviyesi Nedir?

Gümüş, altın ve platinden oluşan yönetici seviyesine ulaşmak da, haliyle bu seviyeleri korumak ve seviye atlamak da zorlaşıyor. öncelikle gümüş lider ile başlayalım.

Gümüş lider;Bu seviyede 13 aktif temsilci ve satış liderinizin de bulunması gerekiyor. 13.500 TL satışa ulaşılması gerekmektedir. Satış liderliği yapabileceğini düşündüğünüz bir temsilcinizin bu konuda bilgilendirmeniz ile hem sizin yükünüz hafifleyecek hem de yeni seviyenizde ilerlemeye başlamış olacaksınız.

Altın satış lideri

Alt ekibinde 1 uzman (7 aktif temsilci ve 4000 TL satış yapan lider)kendine bağlı 17 aktif temsilci ve uzman lideri ile 24500 TL satışa ulaştığında seviye ödülü ve seviye koruma ödülü ile toplamda 700 TL kazanacaktır. Ayrıca seviyesine göre komisyon kazanacaktır.

Platin satış lider

Platin Lider; alt ekibinde 1 uzman lider (7 aktif temsilci ve 4000 TL satış yapan lider) ile birlikte kendine bağlı 21 aktif temsilci ve toplamda uzman lideri ile 38.000 TL satışa ulaştığında seviye atlama ve koruma ödülü ile birlikte 850 TL kazanacaktır. Ayrıca seviyesine göre birinci neslinden ve alt ekibinden toplamda %8 komisyon kazanacaktır.

Avon Direktör Nedir?

Direktör satış lideri(SL);25 aktif temsilci liderlerinizle birlikte 57,500 TL’ye ulaştığınızda artık direktör olarak devam edersiniz. Bir sonraki hedefe kadar.

Avon Kıdemli Direktör;

30 aktif temsilci liderlerinizle birlikte 85.000 TL satış rakamına ulaşmanız gerekmektedir. Eğer ki kıdemli direktör olarak seneyi bitirdiğiniz takdirde Vodafone paketi + iş geliştirme paketine ek olarak telefon kazanırsınız.

Avon Grup Direktör; Direktör seviyesinin zirvesinde bulunan grup direktörlüğü için 35 aktif temsilci liderlerinizle birlikte 130,000TL satış rakamına ihtiyacınız vardır. Vodafone paketi, telefon ve ek olarak 2500 TL değerinde eğitim bursu kazanabilirsiniz.

Avon Koordinatörlüğü Nedir?

Avonda seviye atlamanın temel unsuru çok çalışmak ve aktif temsilcilerinizle birlikte emin adımlarla yürümek. Başarıyı getiren en önemli hususlardan biri planlı ve koordineli yapılan çalışmalardır. Sizlerde bu yolda bıkmadan usanmadan devam etmek istiyorsanız sonucu seviye atlamak olacaktır. Çok yorulsanız da atladığınız seviye ile birlikte sizlere sunulan birbirinden güzel hediyelerin, kazançların ve fırsatların olduğu bu seviyede tatil hediyeleri ile dinleneceğiz.

Koordinatör SL için 40 aktif temsilci ve liderlerinizle birlikte 220.000 TL satış rakamı gereklidir.

Avon Kıdemli Koordinatör
Avon ailesinde yer alan herkesin hayalini süsleyen en son model aracı kullanım hakkının olduğu seviyeye geldik. Eğer bu aracı 3 yıl üst üste kazanırsanız araç sizin oluyor. Evet, yanlış duymadınız. Üç yıl boyunca seviyenizi koruduğunuz takdirde hem kazancınız olacak, hem de hediyeler kazanırken son model arabanın sahibi olma fırsatı da sizin olacak.

Bunun için ise; sizden istenen kıdemli koordinatör seviyenizi korumaktır. Altınızdaki liderleriniz ve temsilcileriniz ile birlikte ekip olarak çalışarak bu aracı kazanmanız mümkün. Bu seviyeye nasıl gelebilirim ve seviyemi korumam için ne yapmalıyım diyorsanız; 45 aktif temsilci ve liderlerinizle birlikte 350.000 TL satış rakamına ulaşmanız gereklidir.

Avon Grup Koordinatörü; sizin için hayal olmasın, kiminin hayali iken şu anda bu araçlara sahip olan kişiler de var. Neden siz olmayasınız? Yine aynı şekilde 3 yıl üste üste bu seviyede kalırsanız araç kullanım hakkından öteye geçerek aracın sahibi olacaksınız. Bu seviye için 50 aktif temsilci ve ekibinizle birlikte toplam 675.000 TL satış tutarına ulaştığınız takdirde seviyenizi korumanız mümkün.

Seviyelerin en kazançlısı tabi ki koordinatörlük, bu seviyeye ulaştığınız takdirde en güzel hediyelerin sahibi oluyorsunuz. Tekrar gözden geçirecek olursak; 7500 TL değerinde tatil, bir yıl boyunca kullanabileceğiniz son model araç kullanım hakkı ve o araçlardan birini 3 yıl üst üste kazanmanız durumunda ise araç artık sizin olacaktır. Ayrıca her kampanya döneminde birbirinden güzel hediyeler de kazanma şansınız da var.

yıl-sonu-hediyeleri

Görselde ki birbirinden güzel hediyelere sahip olabilmek için hepimizin hayali. Siz de satış lideri olduysanız emin adımlarla yürüdüğünüz bu yolda hem kazancı hem de bu muhteşem hediyeleri doyasıya yaşayabilirsiniz. Yıl sonuna özel bu hediyelere sahip olabilmek için direktör ve üzeri seviyelerde olmanız sizi ödüllerle birlikte Avonun ayrıcalıklı dünyasındaki yerinizi almanızı kolaylaştıracaktır.

Avon Satış Liderliğinde Ne Kadar Kazanırım?

Avonda ya temsilci olarak satış yaptığınız ürünlerde %18 ile %33 TL kazanç ve hediyeler kazanıyorsunuz ya da satış liderliği ile kendi ekibinizi kurarak prim,hediyeler ve ödüller kazanıyorsunuz. Bu iki kazanç seviyesinde de sizin çabalarınız kazancınızı etkileyecektir.

Ayrıca seviye atlama, seviye koruma; hızlı başlangıç primi ve tabii ki ekibinizin yaptığı satışlardan prim alacaksınız.

Seviye Atlama Nedir?

yukarıda da bahsettiğimiz üzere 12 seviyeden oluşan ve her bir seviyeye ulaştığınızda bir defaya mahsus olmak üzere seviye atlama ve seviye koruma ücreti alabilirsiniz. Bu ücretler bulunduğunuz seviyeye göre değişkenlik göstermektedir.

seviye-atlama-ödülü

Satış Liderliği destek ödülü(HBP); hızlı başlangıç destek pirimi de satış liderliğini desteklemekte ve kolaylıklar sağlamaktadır. 6 kampanya boyunca belirtilen limite ulaştığınız takdirde yeni adı satış lideri destek ödülü olan uygulamadan faydalanabilirsiniz.

Ve ekibinizi oluşturmaya geldi sıra; bu kısımda ekibinizi büyütmek, daha fazla kazanç elde etmek için saha çalışmanızdan ziyade daha etkin yollar kullanmanız sizi öne çıkaracaktır. Ayrıca kaydını yaptığınız her temsilci sizi başarıya götürmeyebilir. Bu aşamada aktif temsilci olarak nitelendirdiğimiz ekibinize katkı sunan temsilciler kazandıracaktır. Peki temsilci nasıl bulabiliriz sorularını cevaplandıralım mı birlikte?

Temsilci Nasıl Bulabilirim?

Geçmişten günümüze değişen bir diğer hususta temsilci bulma konusu. Geçmişte sadece sosyal çevremizle sınırlı kalırken, sosyal medyanın yaygınlaşması ile artık tüm Türkiye’den temsilci bulmanız mümkün. İnternet üzerinden form doldurmadan kayıt yapmak için Avon’un bize sunmuş olduğu büyük kolaylık olan Satış Liderlerinin ekranında bulunan “Hizlı Kayıt” bölümüne temsilci adayının isim-soyisim, doğum tarihi gün-ay-yıl şeklinde, mail adresi, telefon numarası, adres ve TC kimlik numarasını doldurarak kayıt yapmanız mümkün.

Sosyal Medya İle Temsilci Bulmanız Mümkün.

Günlük hayatımızda yer tutan İnternet ve sosyal medya ile temsilci olmak isteyenlere ulaşmak daha da kolay. 18 yaşını doldurmuş herkes kolaylca ve ücretsiz bir şekilde temsilci olabilir ve Online şekilde çok hızlı ve kolay. Yapabileceğine inandığınız kişileri yönlendirebilir, size temsilci olmak için başvuran kişileri kaydedebilirsiniz.

Tavsiye edilerek Temsilciniz Olsun.

Bir diğer yöntem ise tavsiye ile temsilci kaydıdır. Bu yöntem ile hem siz hem de tavsiye eden kişi kazansın. Siz ekibinize can suyu eklemişken tavsiye eden kişi de birbirinden güzel hediyelerin sahibi olma fırsatını yakalar. https://www.temsilcimolkazan.com/avon-temsilci-hediyeleri/ ayrıntılarını burada görebilirsiniz. Arkadaşını tavsiye et kazan ile hem siz kazanın, hem ekip olarak büyümenin hazzını yaşayın.

Avon Satış Liderliği İptali Mümkün mü?

Elbette mümkün. Bunun için boş bir kağıda ad, soyad, temsilci numaranızı yazarak, matbu metin olan “Avon kozmetik yönetimine, çeşitli nedenlerden dolayı avon satış lideri unvanımın iptal edilmesini rica ediyorum.” kısmı yazarak ve ekran görüntüsünü alarak; BSS (bölge satış sorumlusu) arkadaşımıza whatsApp ile iletebilirsiniz.

5 Yorumlar

  1. Ben Avon lideri kader 5üyem var başka üye yapmasam 1250tl satış da kalsam bir problemi varmıdır

    • Merhaba Kader Hanım; problem yok ama siz yine de sabit kalmamaya çalışın. imkanınız olduğu sürece yeni kayıt yapmanız iyi olur. Çünkü her zaman o satış limitini tutturmak zor olabilir.

  2. Satış lideriyi. Kazandığımız komisyonlar nereye yatirilıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

    • Kadriye; QNB Finansbank hesabınız varsa bu hesaba, yoksa yeni hesap açarak Avon’a bildirmeniz gerekiyor. Ödemeler ise her ayın 2.çarşambası hesabınıza yatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Avon WhatsApp Destek Hattı