Avon Temsilci Başvurusu Nasıl Yapılır?

Avon temsilcisi olmak hem kolay hem de ücretsiz olduğunu biliyor muydunuz? Dakikalar içinde aşağıda yer alan formu doldurarak; temsilciliğe ilk adımı atabilirsiniz.
Hazırsanız başlayalım.

1 Step 1
AVON Temsilci Başvuru Formu

ADINIZ

İLETİŞİM

ADRESİNİZ

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Sadece alışveriş yaptığımız değil, aynı zamanda beğendiğiniz ürünleri hem uygun fiyata alabilme imkanı hem de satış yaparak kazanç fırsatını Avonda yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda temsilci hediyelerinde belirtilen limitlere ulaştığınızda birbirinden güzel hediyelere de sahip olabilirsiniz. Tabii ki yeni başlayanların daha çok kazanacağını belirteyim.

avon-temsilcisi
[toc]

Avon Nedir, Nasıl Bir Sistemde Çalışır?

Önce Avon nedir, geçmişi nerelere dayanır bilmek ister misiniz?
Geçmişi 1886 yılında Amerikada david h.mcconnel tarafından kurulmuş olan avon, 6 milyona yakın bireysel satış temsilcisiyle en yaygın satış ağına sahip olan firmadır.


Köklü bir firma olan avon ile alışveriş yapmak da, bir nevi ticaretin bir parçası olarak çalışmak da mümkün. Hem ihtiyaçları temin edip, hem de para kazanmak isteyenler için bulunmaz bir nimet denilebilir. Yeter ki isteyin, yeter ki bu yolda çabalayın. Azdan az, çoktan çok misali, emeğinizle birlikte kazancınız da artacaktır.

Temsilci Nedir, Ne İş Yapar?

Dünyada 6 milyondan fazla kişinin kazanç sağladığı Avon Temsilciliği, Cinsiyet fark etmeksizin, erkek ya da kadın 18 yaş ve üzeri herkesin avon kataloğu ile kozmetik ürünlerinden, parfümlere, kişisel bakım ürünlerinden çantaya kadar daha birçok kategoride ister kendi ihtiyacınızı % 33 e varan indirimlerle alın, isterseniz sattığınız ürünler üzerinden kazanç elde edin. Her kampanya sürprizlerle dolu. Bulunduğunuz ekibinizin başarısına sizinde katkınız olsun istiyorsanız, o halde nasıl temsilci olunur bakalım mı?

Avon Temsilcisi Olmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

18 Yaş ve üzerindeyseniz; kadın, erkek, çalışan, isterseniz öğrenci olun; durumunuz ne olursa olsun, size ek iş imkanı sunan bu kazanç modelini deneyebilirsiniz. Henüz 18 yaşına girmediyseniz, o zaman aile bireylerinden birinin adına kayıt olabilir ve sonraki süreçte kendi üzerinize alabilirsiniz.

Avon Temsilcisi Nasıl Olunur?

Avon’a üye olmak için 2 farklı alternatifiniz bulunmaktadır. Bunlardan ilki sayfamızda da yer alan başvuru formunu doldurmak, diğeri ise size yardımcı olabilecek Avon satış lideri bulmaktır.

İkinci seçenek sizi zorlayacak gibiyse, sitemizde yer alan başvuru formunu doldurarak 2-3 saat gibi kısa bir sürede temsilci olabilirsiniz.

Formu Doldurun, Avon Üyeliğiniz Başlasın.

Üye olmak ve kazanmaya başlamak istiyorsanız, aşağıda yer alan formu doldurmanız yeterli olacaktır. Formu doldurduktan sonra aşamayı merak ediyorsanız yazımızdan ayrılmayın.

Satış Liderimiz Sizinle İletişime Geçerek Eksik Bilgileri Alacaktır

Sayfada yer alan formu doldurduysanız kaydınızın ilk aşaması oluşmuş durumda. Bundan sonra yapılacak olan ise size ya telefonla ya da whatsapp’dan ulaşmak olacaktır.

Başvuru için gerekli bilgilerin temini, başvurunun size ait olup olmadığı teyit edilerek; başvuru için zorunlu olan TC kimlik numarası istenir. Ayrıca T.C numarası siparişlerde fatura için de kullanılmaktadır .

KAYITEVET Yazıp 3850’ye Göndererek Başvuruyu Onayla

Sizinle irtibata geçildiyse T.C numaranız ve eksik bilgiler(Sokak adı, bina no gibi) temin edildiyse Avon satış liderimiz bilgilerinizi sisteme girmesi ile onay süreci başlamış olacaktır. Avon bir bilgilendirme mesajı aldıysanız, başvurunuzu onaylamanız adına (tamamlanması için) telefonun mesaj kısmına büyük harflerle KAYITEVET yazarak 3850’ye göndermeniz yeterli olacaktır. Göndereceğiniz bu mesaj ücretli olup, normal mesaj ücreti ya da SMS paketiniz varsa oradan düşülmektedir.

Avon Temsilci Numaranız SMS İle Gelecektir.

Başvurunuza onay vermenizden kısa bir süre sonra yeniden bir mesaj daha alacaksınız. Başvurunuzun onaylandığını belirterek içerisinde 8 haneli size özel temsilci numarası yer almaktadır. Artık temsilci numaranızla Avon ile ilgili tüm işlemlerinizi yapabileceksiniz, numaranızı unutmanız halinde kaydınızı yapan satış lideri ile görüşmeyi unutmayın. O size yardımcı olacaktır.

Temsilci Şifresi Oluşturarak Giriş Yapabilirsiniz

Temsilci paneline giriş için gerekli olan temsilci numaranız ve şifrenizdir. Temsilci numaranız başvurunuz aktif olduğunda seçmiş olduğunuz iletişim yolu ile ya SMS olarak veya E-posta ile size iletilir.

Temsilci numaranız geldiyse Avonun sihirli dünyasını keşfetmeye başlayabilirsiniz. Siparişiniz varsa girebilir, fırsatları değerlendirmeye, keşfetmeye başlayabilirsiniz. Ancak bu aşamada yapmanız gereken diğer bir işlem ise temsilci şifrenizi oluşturmanız gerektiğidir. Çünkü bu işlemi sizin ya da sizin kaydınızı yapan kişiler alabilir.

Temsilci numaranız geldikten sonra mail adresinize şifrenizi alabilmek için link gönderilir. Bu linkten şifrenizi alabilirsiniz. Eğer mail adresiniz yok ise bu linki Satış Liderinizden isteyebilirsiniz. Şifre almak çok kolaydır, 2 dakika içinde şifrenizi oluşturabilirsiniz. Nasıl şifre alınır detaylı öğrenmek için linke tıklayın. http://www.avon.com.tr/REPSuite/registration.page

Avon Temsilci Girişi Nasıl Yapılır?

Linke tıklayarak şifremizi de aldığımıza göre temsilci girişini yapabiliriz. Bunun için Avon Türkiye resmi İnternet sitesi avon.com.tr’yi kullanmanız gerekir.  Buradaki temsilci giriş panelinden temsilci numaramız ve şifremiz ile birlikte giriş yaparak işinizi yönetmeye başlayabilirsiniz.

Merak Ettiğiniz Sorulara Dair;

Avon Siparişim Ne Zaman Gelir?

En çok merak ettiğiniz hususlardan birisi de kargonuzun ne zaman geleceğidir. Hafta içi saat 15:00’a kadar yaptığınız sipariş girişleri 2-4 gün arasında teslim edilir. Ancak hafta sonu sipariş girişi olursa ilk iş gününe sarkar.Ayrıca kampanya sonu gibi çok yoğun olduğu zamanlarda sipariş girerseniz kargonuzda gecikme yaşayabilirsiniz.

Ödemeler Nereye ve Nasıl yapılacak?

Siparişlerinizi girdikten ödemek için telaşa kapılmayın. 15 günlük ödeme süresi olan Avon‘da birden fazla ödeme yöntemi bulunmaktadır. PTT’den, bankamatiklerden, havale/eft, otomatik ödeme ile veya kendi profilinizden banka kartı / kredi kartıyla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ya da sipariş esnasında kapıda nakit ödeme seçeneğini seçerseniz siparişiniz geldiğinde ödemenizi yapabilirsiniz. Avon faturanızı gördüğünüz gibi bir çok ödeme yöntemiyle gerçekleştirebilirsiniz.

Nasıl Kazanacağım Diyorsanız?

Tamamen sizin çabalarınıza bağlı olan kazancınızı arttırmak da sizin elinizde. Satışınızı yapacağınız ürünlerin kar oranları baz alındığında değişkenlik gösterse de ortalama % 25’e varan oranlarda kÂrınız olacaktır. Katalog fiyatı size hitap eden fiyat değil unutmayın. Temsilci fiyatına siparişin sonunda oluşan tabloda karşılaşacaksınız. Burada net karınızı görecek, ürünlerinizden almanız gereken kazancı görmüş olacaksınız.

Her kampanyada bambaşka hediyeler kazanma fırsatı Avon’da.

Yenilenen her kampanya ile birlikte temsilci hediyeleri de yenilenmektedir. Bu hediyelere sahip olmak için belirtilen koşullarda satış yaptığınızda birbirinden güzel hediyeleri kazanma fırsatı siz temsilcilerin olacak. Ayrıca her kampanya da kazanabileceğiniz Avon para’yı Avon Güzellik Pazarında dilediğinizce harcayabilirsiniz.

İade Seçeneği Var mı?

En önemli konulardan birisi de iade konusu. Avon’da ürünlerin ambalajı açılmış bile olsa siz veya müşteriniz beğenmediği takdirde ürünü iade etme imkanı tanıyor. Ve 40 gün bir zaman zarfında bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Denemek istediğiniz ürünü çekinmeden alabilir iade hakkından yararlanabilirsiniz. Deneyin beğenmediyseniz iade edin. İade etmek için faturanızda bulunan iade formunu doldurarak kargoya teslim edebilirsiniz.

Temsilciliği İptal Edebilir miyim?

Avonda temsilci olmak da temsilcilik olmaktan çıkmak kadar kolay. Temsilciliğin iptali için dilekçe yazarak 0212 473 12 12 numaralı hatta FAX çekmektir. Ya da fax ile uğraşamam derseniz; 3 kampanya boyunca sipariş vermediğiniz takdirde temsilciliğiniz kendiliğinden iptal olacaktır şayet sipariş verdiyseniz 6 kampanya sonra yine temsilciliğiniz kendiliğinden iptal olacaktır.

Kazancımı Nasıl Artırabilirim Diyorsanız;

Kazancınızı arttırmak sizlerin çabanıza bağlı. Katalog satışlarının gücüne güvenebilirsiniz. Etrafınıza vereceğiniz her katalog size sipariş olarak dönebilir. Sizlerle müşterilerinizin arasındaki diyalog, güven bu yolda sizi başarıya götürecektir.

Sosyal medyanın gücü yadsınamaz. Çünkü sosyal medyayı kullanmayan yok gibi neredeyse. Alışverişin kısa yolu artık sosyal medya aracılığı ile. Ne kadar kişiye ulaşabilirseniz o kadar kazanç elde edebilirsiniz. Açacağınız sosyal medya hesapları ile tanıtımınızı yapabilir ve bu şekilde kazanç elde edebilirsiniz.

Sizlerde Avon ailesine katılarak kazanç fırsatlarından yararlanabilir, günümüz koşullarında ailenize ek gelir sağlayabilirsiniz. Temsilci olmak hususunda merak ettiğiniz her konuda yorum kısmından sorularınızı yöneltebilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Avon WhatsApp Destek Hattı