AVON Temsilci Numarası Nedir, Nasıl Alınır?

Dünya’nın en büyük kozmetik markalarından biri haline gelen AVON’da işler muntazam bir şekilde yürütülmektedir. İşlemlerinin her aşamalarında temsilcilerinin sipariş, kargo ve ödemelerini takip edebilmesi için onlara tüm temsilcilerinden bağımsız kılan rakamlardan oluşan temsilci numarası verilmektedir. Avon’da bulunduğunuz sürece temsilci numaranıza hep ihtiyacınız olacak unutmayın.

Yazımızın devamında temsilci numarası nedir, nasıl alınır, nerelerde kullanılır, unuttuğumuz durumlarda ne yapmalıyız gibi önemli detayları bulacağız. Dilerseniz yazımızı okumaya devam edelim.

avon temsilci numarası
[toc]

Üyelik Numarası(Temsilci Numarası) Nedir?

Her üyenin birbirinden bağımsız ve kendine özgün temsilci numarası olduğunu bir önceki paragrafta yazmıştım. Evet 8 haneden oluşan bu numara AVON temsilci başvurusu yapan ve başvurusu onaylanan herkese gönderilmektedir.

Temsilci Numarası Nasıl Alınır?


Avonda temsilciyseniz ya da temsilci olma yolunda ilerliyorsanız sizi ilgilendiren bir numaradır temsilci numarası. Henüz temsilci değilseniz aşağıda yer alan formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

1 Step 1
AVON Temsilci Başvuru Formu

ADINIZ

İLETİŞİM

ADRESİNİZ

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Temsillci başvurusunu Online olarak yaptıysanız onay süreci oldukça hızlı gelişir. Çünkü satış liderlerinin sizlerle temasa geçmesiyle süreç hızlanır. En geç 2 saat içerisinde temsilci numaraları kayıt esnasında kullandıkları telefon (GSM) numarasına kısa mesaj (SMS) olarak gönderilmektedir. Kısa mesaj içeriğine baktığınızda yapmış olduğunuz başvurunun onaylandığı ve AVON ile ilgili işlemlerde kullanmak üzere size özel gönderilen temsilci numaranızın gelmiş olduğunu görürsünüz.

Unutmayın, Not Edin


Eğer sizlerde benim gibi çok unutan biriyseniz, bir yere not etmenizde fayda var. İlk başlarda sadece numara diye düşündüğünüz temsilci numaranız Avonda aktif olduğnuz sürece her zaman ihtiyacınız olacaktır. Temsilci numaranızın önemini hatırlatarak tek yapmanız gereken şeyin ya ezberinize ya da bir not defterine kayıt etmeniz sizin için iyi olacaktır.


Temsilci Numaramı Unuttum, Kaybettim Ne Yapmalıyım?


Evet diğer bir husus, merak edilen konulardan biri de unutulduğu ya da sisteme giriş yapılamadığında ne yapılacağıdır. Göz önünde bulundurmanız gereken küçük bir detay var. Örneğin üst üste 3 kampanya boyunca sipariş vermediyseniz sistemden üyeliğiniz otomatik olarak düşer. Bu durumda numaranızı tekrardan almak yerine yeniden temsilci numarası almanız gerekecektir.
Her ne kadar sipariş verme zorunluluğu olmasa da sistemin işleyişi açısından 3 kampanya kuralı konulmuş ve 3 aylık kampanya sürecinde sipariş vermediyseniz temsilciliğiniz iptali olduğunu tekrardan belirteyim. Bunun için sitemizde yer alan başvuru formunu doldurarak tekrardan aktif üye haline gelebilirsiniz.

Diyelim ki temsilci numaranızı unuttunuz. Bu durumda ilk yapmanız gereken satış liderinize ulaşarak numaranız hakkında yardım istemek olmalıdır. Yani sizin kaydınızı yapan kişiyle temas halinde olmanız temsilci numaranızı temin noktasında ilk tercihiniz olabilir

Müşteri Hizmetlerini Arayın

Satış lideri ya da BSS (Bölge Satış Sorumlusu) iletişim bilgileri sizde yoksa bu durumda AVON müşteri hizmetlerini aramanız gerekir. 0850 221 10 10 numaralı telefondan yardım alabilirsiniz.

Nerede Kullanılır, Ne İşe Yarar?

Temsilci numaranızın ne kadar önemli olduğunu dile getirdik, isterseniz şimdi de nerelerde kullanabileceğimize bakalım.

Temsilci Şifresi Oluşturmak İçin Gereklidir: İşlemlerini İnternet üzerinden yapmak isteyenler için AVON gelişen teknoloji ile birlikte işlemlerin daha hızlı, daha pratik hale getirdi ve gelişmiş bir panel hazırladı. Ancak burada aktif olabilmeniz için temsilci numarası ve şifreye ihtiyacınız olacaktır. İhtiyacınız olan numara zaten gönderilmiş olup, şifreyi ise sizin kendiniz oluşturması gerekir. Şifre oluşturmak için sayfayı açtığınızda sizden numaranız ve doğum tarihi bilginiz istenmektedir.

Sipariş Girişi: En önemli işlemlerden birisi sipariş girişidir. Dakikalar içinde tamamlayabileceğiniz bu işlemi yapabilmek için temsilci numaranıza ihtiyaç duyacaksınız. Gerek internet üzerinden gerekse telefonla arayarak her aşamada temsilci numaranız olmazsa olmazınızdır. Bir nevi kimlik gibi düşünebilirsiniz

Fatura Ödemeleri: Bu aşamada da temsilci numarası elzem öneme sahiptir. Ürünlerinizi aldıktan 15 gün sonra ödeme yapmanız gerekmektedir. Birçok ödeme yapma yöntemi bulunmaktadır. Kredi kartı, havale ya da PTT şubesinden yapacağınız ödemeler için görevli sizden ödeme yapmak istediğiniz temsilcinin numarasını isteyecektir. Ayrıca müşteri hizmetlerini aradığınızda size yardımcı olabilmeleri için Temsilci numaranıza ihtiyacınız vardır.

Müşteri Hizmetlerini Aradığınızda: Hatta yardım almak için AVON müşteri hizmetleri (0850 250 28 66) numaralı telefonu aradığınızda bile sizden ilk olarak temsilci numaranızı girmeniz istenir. O nedenle unutmanız halinde 0850 250 28 66 değil de daha çok ürün danışma hattı olarak kullanılan ve müşterilerin aradığı 0850 221 10 10 numaralı hattı aramalısınız. Avon’a kayıt olurken verdiğiniz telefondan ararsanız sisteme kayıtlı olan numaranızdan size ulaşmaları daha kolay olacaktır. Yetkili arkadaşlara Temsilci numaranızı öğrenmek istediğinizi söylediğinizde yardımcı olacaklardır. Müşteri Hizmetleri hafta içi 08:00 ile 20:00 arası çalışmaktadır.


Temsilci Numarası Hatalı Diyorsa;


Temsilci numaranızı doğru olarak girdiğinizden eminsiniz ancak; sisteme giriş esnasında hata alıyorsunuz. Bunun en önemli nedeni temsilciliğin pasif yada iptal edilmesidir. En son sipariş verdiğiniz tarihe bakmanız bu sorunu çözmenize katkı sunacaktır. 3 kampanya boyunca yani 3 aylık zaman zarfında sipariş vermediyseniz sistem sizi otomati olarak pasif konuma düşürecektir. Bu durumda yukarıda da bahsettiğimiz üzere tekrardan başvuru yaparak yeniden temsilci numarası almanız gerektiğidir.

Merak ettiğiniz tüm hususları yorum kısmından iletirseniz, yardımcı olmaya çalışırım, sizlerde Avon’un dünyasına katılmak istiyorsanız yukarıdaki başvuru formunu doldurmanız yeterli. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Avon WhatsApp Destek Hattı