Avonda Kredi Kartı İle Ödeme Nasıl Yapılır?

Genel olarak biliyoruz ki günümüzün koşuşturmasında hızlı olan kazanır. İşlemlerini hızlı yapan bir adım önde olur. Ödeme işlemlerini yaparken de öyle. Sizlerde zamandan yana sıkıntı yaşıyorsanız teknoloji çağının imkanlarından faydalanarak bu hizmetten yararlanabilirsiniz. En kolay, hızlı ve ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz bu ödeme yöntemiyle fark atın.

Kredi kartı ile Avon ödemesi en kolay, pratik ve avantajlı yöntemlerden biridir. 7 Gün 24 saat dilediğiniz şekilde yararlanabileceğiniz bir ödeme yöntemidir. Ücretsiz oluşu yanı sıra kredi kartı bilgilerinizi sisteme kayıt etmeniz halinde 150 TL ve üzeri siparişlerde ödemeyi 15 gün değil de 30 gün sonra yapma imkanı sunar.

Kredi kartınız olmayabilir ya da kullanmak istemeyebilirsiniz, bu durumda Avonun diğer ödeme yöntemlerini bir önceki yazımızda bahsetmiştik. Bu bilgilere ulaşmak için sitemizden yazılara ulaşabilir, kafanıza takılan sorularınız varsa yorum kısmından yönlendirebilirsiniz. Şimdi birlikte kredi kartı ile Avon ödemesinin nasıl yapıldığına bakalım.

[toc]
avon kredi kartı ödeme

Avon Ödeme Sayfasına Tıklayarak Başlıyoruz.

Evet bilmemiz gerekenlerin başında kredi kartı ile ödeme yapabilmek için 2 farklı seçeneğiniz bulunduğudur. Bunlar Avon ödeme sayfası (avon.com.tr) ve Avon müşteri hizmetleri merkezidir. Başlangıç olarak Avon ödeme sayfasından nasıl yapabiliriz, birlikte bakacağız.

Temsilci Girişi Yapalım.

Evet biliyoruz ki Avonun resmi internet sitesinden bütün işlemlerimizi yapabiliyoruz. Sipariş vermekten, sipariş takibine ve ödeme işlemlerine kadar bütün detaylar buradan yapabiliriz. Öncelikle temsilci girişi sekmesinden girişimizi yapalım. İşini yönet ile devam ederek, Ödeme Yap sekmesine tıklıyoruz.

Avon ödeme yöntemleri


Ödeme yap butonuna tıkladığınızda bir bilgilendirme yazısı ile karşılaşacaksınız. Ödeme sayfasına geçmeden önce ücretsiz ödeme yöntemleri ve bazı koşullar hakkında sizi bilgilendirimek için hazırlanmıştır. Bilgilere göz attıktan sonra sayfanın alt kısmında yer alan ÖDEME SAYFASINA GİT butonuna tıklayabilirsiniz ya da bir süre beklerseniz kendisi otomatik olarak yönlenecektir.

Ödenecek Faturanızı ve Yöntemini seçiyoruz.

Evet bazen birkaç faturanız olmuş olabilir, öncelik hangisiyse o faturaya öne alarak ve seçeceğiniz ödeme yöntemi ile faturanızı ödeyebilirsiniz. Ekranın sağ kısımda yer alan seç kutucuğunu işaretleyerek hangi faturayı ödemek istiyorsanız tıklayın ve hemen yanında yer alan ödeme yöntemi olarak ise Kredi Kartı/Banka Kartı seçeneğini seçmek gerekir. Bu iki işlemi yaptıktan sonra Ödeme butonuna tıklayarak işleminize bir adım daha yaklaşıyorsunuz.

Banka veya Kredi Kartı Bilgilerinizi Girin.


Ödeme işlemlerine devam ediyoruz. Bu aşamada ödeme yapmak istediğimiz banka ya da kredi kartı bilgilerinin doldurulması istenmektedir. Kart sahibinin adı ve soyadı, son kullanma tarihi ve CVC kısmında ise kartın arkasında yer alan 3 haneden oluşan güvenlik kodunu girmemiz gerekmektedir. Ve öde butonu ile işlemimize devam ediyoruz. 3D Secureyi seçtiyseniz açılacak sayfada, telefonunuza gelecek SMS ile sizden istenen şifreyi girerek ödemenizi tamamlıyoruz.

3D Secure: Ödeme esnasında 3D doğrulama amaçlıdır. Kart sahibinin telefon numarasına doğrulama kodu gelerek daha güvenli ödeme yapmış olursunuz. Seçmenizi öneririz.

iyzico, bireysel ve kurumsal binlerce müşterisine ödeme altyapısı ve satış sonrası destek hizmeti sunan, BDDK ve PCI-DSS lisanslarına sahip bir finans teknolojileri şirketidir. “Kolay Ödeme” ile eşleşen bu sistemde ödemelerimizi gerçekleştirirken Avon değilde iyzico alt yapısı ile gerçekleştiririz. Bu durumda kaydettiğimiz kredi kartı ya da banka kartı bilgilerimizle tekrardan doldurmaya uğraşmak yerine kayıtlı bilgilerden bu işlemleriniz ödeme günü geldiğinde otomatik olarak çekilir.

Kredi Kartı Bilgilerinizi Kaydedin, Avantajlardan Faydalanın.

Nedir bu avantaj derseniz; kredi kartı bilgilerinizi Avon bilgilerim sistemine eklediğiniz takdirde 150 TL ve üzeri faturalar 15 gün değilde 30 gün sonra ödenecek şekilde ayarlanır. Böylece ödemenizi 30 günlük zaman zarfında yapabilirsiniz.

Ne Zaman İşleme Alınır?

Dediğimiz gibi en hızlı ve pratik yöntemlerin başında kredi kartı ile ödeme yöntemleri gelir demiştik. Yaptığınız ödemenin işleme alınması 10-15 dakika sürebilir. Fatura kısmından ödediğiniz fatura silinerek, cari hesap özeti kısmına yansıması ile bir faturanızı daha ödemiş olacaksınız.

Sevgili arkadaşlarım; umarım dilediğiniz bilgilendirme olmuştur. Merak ettiğiniz hususlarda yardımcı olacağımı ifade ederek bir sonraki yazımızda görüşmek üzere diyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Avon WhatsApp Destek Hattı