Avonda Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

Biliyorsunuz ki her alışverişin sonunda bir ödeme yapmak gerekiyor. Avon’da da birden fazla ödeme seçeneği ile sizlerin işini kolaylaştırıyor. Faturalandırma işleminden sonra 15 gün içerisinde AVON temsilci ödemenizi PTT şubeleri, bankalar, ATM’ler, kredi kartı, banka kartı, banka İnternet şubelerinden havale, EFT ya da size en yakın Faturamatik şubelerinden dilediğiniz şekilde yapabileceğiniz bu işlemlerin detaylarını yazımızın devamında bulabileceksiniz.

Avon Ödeme Yöntemleri Nelerdir?
[toc]

Kredi Kartı İle 7 Gün 24 Saat Avon Ödemesi Yapabilirsiniz.

Dakikalar içinde gerçekleştirebileceğiniz bu işlem için sadece internet bağlantınızın ve hesabınızda paranızın bulunması yeterli. 7/24 istediğiniz yerden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ödeme işlemleri AVON’un resmi İnternet sitesi avon.com.tr üzerinden yapılmaktadır. İşlemlerinizi yapabilmeniz için Avon temsilci numarası ve şifreniz olması gerekir. Ödeme işleminde kredi kartınız olmasa bile banka kartı (hesap kartı, maaş kartı da) kullanılmaktadır.

Kredi kartı ile ödeme yöntemi seçildiğinde ücretsiz olarak işlemlerinizi yapabilir, kredi kartınızı sisteme kayıt ettiğinizde doğal olarak son ödeme tarihini düşünmek zorunda kalmazsınız. Ödeme günü gelmesiyle birlikte kartınızdan faturanızın tutarı kadar meblağ çekilir ve sizin bu işlem için de vakit ayırmanız gerekmez. Ayrıca sisteme kayıt olan kredi kartınızla birlikte; 15 gün olan ödeme süresi kredi kartı ile birlikte 30 güne çıkmaktadır. Ancak bunun olabilmesi için 150 TL ve üzeri siparişiniz olması gerekmektedir.

Nasıl yapabiliriz diyorsanız; Avon.com.tr adresinden temsilci girişi yaparak işini yönet sekmesi ile devam ediyoruz ve menüden Ödeme Yap butonuna tıklıyoruz. Açılan sayfada ücretsiz ödeme yöntemlerini gösteren bir görsel ile karşılaşıyorsunuz. Buradan Ödeme sayfasına git’i tıklayarak faturalarımızı görebilir ve ödememizi yapabiliriz.

Havale,EFT ile Banka Hesabınızdan Kolayca Ödeme Yapın.

Tercihe bağlı olsa da en kolay ödeme yöntemlerinden birisi de havale/eft yöntemleridir. Bu işlemleri de 7/24 yapabilirsiniz. Banka hesabıyla orantılı yükleyeceğiniz cep şubesiyle istediğiniz yerde istediğiniz zaman yapabileceğiniz bu işlem için ıban numarası gerekmektedir. TR53 0006 4000 0011 4440 0130 35 Avon’un ibanı olup, işlemlerinizi bu iban üzerinden yapmanız gerekmektedir.

Havale ve EFT arasındaki farkı merak ediyorsanız kısaca bahsedelim; havale aynı bankadan hesap numaraları arasındaki para transferidir. Eft ise farklı bankalar arasındaki para transferidir.

Ödeme yapmak için kullanacağımız IBAN numarasını tekrardan paylaşarak devam edelim. TR53 0006 4000 0011 4440 0130 35 İş Bankasına aittir. İş Bankası hesabı olanlar havale diğer bankalardan ise EFT yapmanız gerekir. Açıklama kısmına ise Avon kozmetik yazmanız gerekmektedir. Bireysel bir firma olmayan Avon’un kurumsal olması gereği bu şekilde yazılması gerekmektedir.

Havale ve EFT ile İşlem Yapıldığında Ücret Alınır mı?

Bankadan bankaya ya da maaş müşterisi, emekli vs gibi bir çok etkenle birlikte değişen bir durumdur aslında. Bazı bankalarda çok cüz’i miktarlarda ücret alınırken bazılarında hiç alınmamaktadır. İş bankasında hesabınız varsa bu işlemleri havale yöntemi ile gerçekleştirebilir ve ücret ödemezsiniz. Acnak diğer banka hesaplarında ise EFT yöntemi uygulanacağından ücretsiz EFT yapan bankaları da yazmak istiyorum sizler için. Enpara(QNB Finansbank), Cebteb(Türkiye Ekonomi Bankası), ING Bank, Kuveyt Türk ve Albaraka Türk Bankasında ücretsiz EFT yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası ATM’lerinden yapacağınız Ödemeler Ücretsiz

Evet yanlış okumadınız. Yapı kredi bankasında hesabınız olsun ya da olmasın herkese ücretsiz olarak sunulan bu fırsatı da değerlendirebilirsiniz. Diğer bankalarda 1-3 TL arasında ücret alınsa da Yapı Kredi’de bu tamamen ücretsiz olarak yapılmaktadır. ATM ile kartsız işlem olarak devam edeceğiniz ödeme işlemlerinizi ücretsiz olarak tamamlayabilirsiniz.

Cüz’i miktarda ücret alan banka ATM’leri ise Akbank, Ziraat Bankası, Garanti Bankası ve İş Bankasından 1 TL -3 TL arasında ücret ödeyerek hesabı olan olmayan herkes işlemlerini yapabilir.

Kapıda Ödeme Yöntemi İle Oturduğunuz Yerden Ödeme Yapabilirsiniz.

Dışarıya çıkmak için her zaman müsait olamayabiliriz, hesap numaramız ya da kredi kartımız olmayabilir. Ya da sadece kapıda ödeme yöntemini kullanmak isteyebiliriz. Böyle durumda PTT’nin kapıda ödeme yöntemini seçerek teslimat sırasında sadece 2.5 TL nakit ödeme bedeli ödeyerek bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

Faturamatik Merkezlerinde Ödeme Yapabilirsiniz.

BDDK lisanslı olan ve Türkiye’de 500’den fazla şubesi olan faturamatik ödeme noktalarından 2 TL ödeyerek ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Otomatik Ödeme Yöntemlerinden Birini Seçebilirsiniz.

Diğer yöntem ise otomatik ödeme ile dertsiz tasasız yapabileceğiniz bir yöntem. Çoğunlukla fatura ödemelerinde sıkça kullanılan bir yöntem olan otomatik ödeme talimatını Avon fatura ödemelerinizde de kolayca yapabilirsiniz. Bunu yapabilmek için QNB Finansbank, Akbank, İş Bankası ya da Ziraat Bankasında hesabınız olması gerekir. Ancak otomatik ödeme emrinin gerçekleşebilmesi için hesabınızda yeterli miktarda bakiye olması gerekir. Bu işlem ile yapılan ödemelerden herhangi bir ücret alınmamaktadır.

PTT ile Avon Ödemesi Yapabilirsiniz.

Size en yakın PTT şubesine giderek Avon ödemesini yapabilirsiniz. Avon PTT kargo ile çalışmaya başlaması ile birlikte PTT fatura ödeme dönemine de girmiş oldu. Bu işlemleri yapmak için temsilci numarasını vermeniz yeterli.

Siz ya da aile bireylerinden biri, hatta müşterileriniz bile sizin adınıza ödeme yapabilirler. İşlem ücreti olarak 2,50 TL alınacaktır.

Ödemelerimiz Ne Zaman İşleme Alınır?

Merak ettiğimiz diğer hususlardan biri de ödemelerimizin ne zaman işleme alınacağıdır. Bu sizin tercih ettiğiniz ödeme yöntemi ve işlem saatine göre değişkenlik gösterir ve işleme alınması 24 saate kadar sürebilir. Örnek verecek olursak; banka yada kredi kartınız ile online ödeme yaptığınızda 30 dakika içinde ödemeniz işleme alınır. Ücretsiz ve çok hızlı bir yöntemdir. 7/24 kullanabileceğiniz bir yöntemdir

EFT bir bankadan başka bir bankaya yapılan para transferidir. Havale ise aynı banka üzerinde bulunan hesaplar arasında yapılan transfer işlemidir demiştik. Bu nedenle EFT işlemi daha uzun sürer ve ücrete de tabii olabilir. EFT işlemleri için bankaların hafta içi çalışma saatleri içinde işlem gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ancak havale işlemleri için herhangi bir saat sınırlaması yoktur.

EFT saatleri genellikle 08.00 – 17.00 arasında yapılmaktadır. Söz konusu saatler bankaların çalışma prensiplerine göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle işlem gerçekleştirmeden önce bankanızın EFT ve havale saatleri hakkında bilgi almanız gerekir. Ayrıca dikkatinizden kaçırmamanız gereken bir konuda haftanın son günü bu işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız ve son saatlere bıraktıysanız faturanızın da son ödeme tarihini dikkate almanız gerektiğidir. Aksi takdirde faturanızın son ödeme tarihini kaçırabilir ve sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Ve faturamatik içinde belirli zamanlar dışında işlem yapılırsa bir sonraki iş gününe kalacağını unutmamamız gerektiğidir. Saat 16:00’den önce yapılan ödemeler aynı gün işleme alınır 16:00’dan sonra yapılan ödemeler bir sonraki iş gününde işleme alınır.

PTT şubeleriyle ödeme işlemini yapmak istiyorsanız 14:00’den önce işlem yapmanız, PTT’nin yoğunluğu da dikkate alındığında doğru bir tercih olacaktır. Avon’un da belirttiği gibi PTT şubelerinden 14:00 öncesi yapılan ödemeler o gün işleme alınır 14:00 sonrası ertesi iş gününde işleme alınır.

Bütün bu detayları göz önünde bulundurarak işlemlerinizi doğru bir zamanda, size en uygun şekilde yapabilir ve işlerinizi aksatmadan, herhangi bir sıkıntı yaşamadan kazanmaya devam edebilirsiniz. Biliyorsunuz ki Avon sipariş gönderim aşamasında ücret talep etmemekte ve faturalandırma ile birlikte 15 gün ödeme süresi koymuştur. Bu sizleri daraltmak yerine daha da rahatlatacaktır, müşterilerinizden yapacağınız tahsilatla ödemelerinizi yapabilir ve sıkıntıya da girmezsiniz. Bu sebeple son ödeme tarihini kaçırmamak ve gecikme faizine maruz kalmak istemiyorsanız bu süreyi kaçırmayın derim.

Ayrıca geciken ödemeler SMS ve E-posta ile hatırlatma yapılmaktadır. Temsilci paneline her girdiğinizde geciken fatura ödemeniz ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Bütün bunlar bile birlikte değerlendirildiğinde son ödeme tarihini geçirmeden herhangi bir yaptırıma maruz kalmamak için zamanında ödeme işlemini gerçekleştirmek önemli. Son ödeme tarihi geçen faturalarda yaklaşık 3,5 aylık bir bekleme süresi bulunmaktadır. Bu zaman diliminde yapılmayan ödemeler yasal takibe devredilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Avon WhatsApp Destek Hattı